Molekül ve mineral zengini özel bir solüsyonun, hava ile teması sonrası ortaya çıkan sıra dışı, kristalize bir yapıdır. İYON ÇİÇEĞİ, bulunduğu ortamdaki havanın, daha temiz, daha yaşanabilir, daha ferah ve daha sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur. Üstelik odanızın istediğiniz gibi kokması da mümkün. Bu değişimi, İYON ÇİÇEĞİ’nin bulunduğu odaya her girdiğinizde yakinen gözlemleyecek, arzu ederseniz de ölçümleyebileceksiniz. İYON ÇİÇEĞİ sayesinde hava kaliteniz her geçen gün daha sağlıklı ve ideal yaşam seviyesine gelecektir.  Odanızdaki ferahlığı, tazeliği ve temizliği hissedeceksiniz.

İYON ÇİÇEĞİ, bulunduğu mekânda bir hava filtresi ve negatif iyon jeneratörü vazifesi görüyor; Havada bulunan pozitif iyonları, paratoner gibi kendi bünyesine çekip kristalize yapısında hapsediyor; doğal buharlaşma döngüsü sırasında saldığı negatif iyonları ise havaya yayıyor. Buharlaşma ile salınan negatif iyonlar bulunduğu ortamda nem ve partikül avcılığı yapıyor.. 1 cm3 hava içerisinde on binlerce bulunan ve serbestçe dolaşan partiküller negatif iyonlar tarafından yakalanıp kristalize yapıda hapsediliyor.

Şehir hayatında ev ve ofislerde 1cm3 havanın içinde 20-25 negatif iyon bulunuyor..  Yaşadığımız mekânlarda 1 cm3 havanın içinde en az 750-1000 adet negatif iyon bulunmalı... Bir ortamda ne kadar çok negatif iyon bulunursa o havanın kalitesi de o derece yaşanabilir olmaktadır. İYON ÇİÇEĞİ kendi hacmine ve mekânının büyüklüğüne bağlı olarak ortamdaki negatif iyon miktarını 3000-5000 seviyelerine çıkarmaktadır. 

İYON ÇİÇEĞİ’nin bulunduğu ortamda oluşan doğal hava sirkülasyonu ile havaya salınan kristal moleküllerinin nem dengeleyici özelliği devreye girmektedir. İYON ÇİÇEĞİ, odadaki nem oranını, insan sağlığı için ideal yaşam seviyesi olan % 45-50 seviyesinde tutmak için bir hava jeneratörü gibi çalışacaktır. İdeal nem dengesi sağlandığında, ortamda klima etkisi oluşacak ve dış hava ne kadar sıcak olursa olsun, İYON ÇİÇEĞİ‘nin bulunduğu odada hissedilen sıcaklık 5-10 derece daha düşük olacaktır.  

Odanızın güzel kokması için artık oda parfümü veya kimyasal deodorantlara ihtiyacınız yok. İYON ÇİÇEĞİ sayesinde, odanızın havasını kaliteli hale getirmenin yanı sıra, kokusunu da değiştirebilirsiniz.. Doğal esanslarla koku tercihleri oluşturulan İyon Çiçeği sayesinde ister okyanus kokusu almak isteyin, isterseniz dağ kokusu..  Hangi tür kokuyu istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Sipariş verdiğiniz sırada belirteceğiniz koku tercihi İYON ÇİÇEĞİ’nizin kokusu olacaktır. Gül, Derne, Kekik, Lavanta, Leylak.. eviniz her daim istediğiniz gibi koksun.. Üstelik hiçbir kimyasala maruz kalmadan…

İYON ÇİÇEĞİ, bulunduğu ortamdaki bakteri, virüs ve mikropları tesirsiz hale getirerek birçok rahatsızlığın oluşumunu engellerken, negatif enerji, nazar ve olumsuz düşüncelere bağlı olarak meydana gelen psikosomatik rahatsızlıkları da iyileştirici bir özelliğe sahiptir. Kadim medeniyetlerde bu tür rahatsızlıkların teravisinde kullanılan İyon Çiçeği’nin ana etken maddesi, günümüz için de şifa kaynağı olmaya devam etmektedir. Mısırlılar, ölülerini gömerken, Budistler Sumo güreşlerinde kötü nazarlardan etkilenmemek için, Hititler ise kötü ruhları kovmak için İyon Çiçeği’nin ana etken maddesini kullanıyorlardı. Odanızda bulunduracağınız İyon Çiçeği, negatif enerjinin size tesirini engelleyecektir.

İyon Çiçeği Nasıl Yapılır?

Doğal Hava jeneratörü İYON ÇİÇEĞİ yapmak çok kalaydır. Yapmanız gereken birazcık sabırlı olmak. Çünkü İYON ÇİÇEĞİ canlı bir bitki gibi bakılmak ve beslenmek istiyor.

Add to cart